סלט קינואה

7 דברים שלא ידעתם על קינואה

קינואה, קינואה, קינואה… מה הסיפור מאחורי אותם גרגרים שכולם מרעיפים עליהם שבחים בריאותיים? מאיפה הם הגיעו אל כל מדפי הסופרים ואל הסלט בארוחת שישי (לרוב בשילוב מנצח עם חמוציות)? ולמה אפילו האומות המאוחדות הגדירו בשנת 2013 את הקינואה בתור אחד מן המאכלים הכי בריאים בעולם? הרי לכם 7 עובדות מעניינות על המאכל הטרנדי שעשוי לקבל אזרחות קבע.

1. הקינואה מהתלת בכולנו, כמעט כשם שסתיו סטרשקו (הדמות המעניינת היחידה באח הגדול VIP) מתעתע קשות עם מינו הביולוגי. כולם מתייחסים אליה בתור דגן אבל היא אפילו לא קרובת משפחה של הדגנים! היא גרגר ששייך בכלל למשפחת הסלקיים. בקיצור, היא יותר מקורבת לסלק ולתרד מאשר לדגני בוקר. יש שמוותרים לה ומחשיבים אותה בתור "דמוי דגן" כי ניתן לטחון אותה לקמח. נו באמת, על מי אתם עובדים, חבר'ה?

2. נדמה לנו שהקינואה הומצאה (או הונפצה) לפני שנים ספורות, אבל מדובר במאכל שיש לו שורשים היסטוריים בני למעלה מ-5,000 שנה! אם לא דיי בזאת, ידוע על 250 סוגים שונים ומשונים שהתפתחו כבר אז.

3. והנה פרט טריוויה שכדאי לדעת אם יש לכם שאיפות לעלות על מונית הכסף – קינואה במקור מקור גדלה אי שם באזור הרי האנדים, בדרום אמריקה. בני שבט האינקה השתמשו בה בתור המזון העיקרי שלהם, ולכן אחד מהכינויים של קינואה הוא "אורז האינקה", וגם יש הקוראים לה "אם כל הזרעים". נכון שהרבה יותר מתאים לה, "אם כל הדיאטות"? אגב היום תמצאו גידולי קינואה בעיקר במדינות כמו פרו ובוליביה.

קינואה

4. כשהספרדים כבשו את דרום אמריקה חל איסור חמור על בני האינקה לגדל את הקינואה. למה? כי מסתבר שזה היה צמח קדוש בטירוף לבני האינקה, בעוד שהספרדים לא ראו בו יותר מאשר נשנוש לבהמות.

5. עכשיו, מה הסיפור הבריאותי? מה כבר גרגרים בעלי טעם כמעט בלתי מורגש עד חסר בכלל יכולים להועיל לגוף האדם המתפרק? אז זהו, שבשנים האחרונות מגלים עוד ועוד יתרונות, ואומרים שיש עוד רבים שטרם התגלו. קינואה היא מקור נהדר לחלבון שלם כי היא כוללת את כל חומצות האמינו החיוניות לגוף. יש לה גם מרכיב שנחוץ לשיקום רקמות. דגן היא לא, אבל היא עדיין מכילה פי שניים סיבים מאשר כל הדגנים האחרים. הקינואה מאזנת רמות שומן, רמות גלוקוז, מחוללת פלאים בירידה במשקל והחלק הכי חשוב בסוגיית הסיבים – הקינואה מה זה, אבל מה זה מורידה את הסיכוי לטחורים. תצחקו, אבל כשזה יקרה לכם, תזכרו איפה קראתם מה הייתם צריכים לעשות!

6. קינואה לוקחת בכיס את כל המתחרים שלה על המדף בסופר עם יתרון גדול – מצויה בה חומצת האמינו "ליזין" (אין אותה כמעט ברוב הדגנים והגרעינים). החומצה הזאת ממש חשובה בשביל לקלוט סידן וליצור קולגן בגוף. למה זה עוד טוב לכם? כי צריכה של קינואה עשויה למנוע ואף לרפא הרפס וכל מיני מחלות ויראליות ארורות.

7. פעם למדתי איתי בתיכון ילדה ששמה קינואה. ההורים שלה, אגב, היו טבעונים, אבל אולי אין לזה כל קשר לעניין.

מוכנים לפנק קצת את הגוף שלכם עם איזו מנת קינואה?

כתיבת תגובה