ציור קיר

ציורי קיר של סופרמן ובאטמן מדפי ממו

שני סיפורים  מככבים בימים אלה ברשתות החברתיות סביב ציורי קיר, ועושים חשק למצוא את הרעיון המגניב והמוזר הבא – עובדי משרד שמצאו שימוש יצירתי לדפי הממו בעידן שבו כולם רושמים לעצמם הכול בסמארטפון ואמן לגו שבחר להכין ציור קיר גדול בהשראת משחק הפנטזיה הכי מפורסם בעולם.

ציורים ודרקונים

צלילה אל הילדות על ספת הפסיכולוג עשויה להוביל אותנו לשורה של צעצועים, משחקים ותחביבים  שיש להם השפעה עמוקה על המבוגר שאנחנו היום. פסל הלגו המקצועי אריק הרשברגר הושפע, כפי שניתן להבין מהמקצוע שבחר לעצמו, בעיקר מלבני לגו, אבל גם ממבוכים ודרקונים. הוא חיבר בין שתי התשוקות כדי ליצור ציור קיר מאסיבי ומרשים ביותר המשחזר את העטיפה משנת 1977 של משחק התפקידים השולחני הפופולארי בעולם. מדובר במהדורה הראשונה בהחלט של קופסת המשחק בגרסת הסט הבסיסי שלו. האמן ואחיו קיבלו את המשחק במתנה ועד מהרה צללו לשעות ארוכות ואינסופיות של הנאה. הכריכה המקורית, אגב, צוירה על ידי האמן דיוויד סאטרלנד.

"השתעשעתי במחשבה של ליצור ציור קיר מהכריכה במשך זמן רב", כותב אריק בבלוג שלו. "עד שנפלה ההחלטה ללכת עם זה עד הסוף. כילד ביליתי זמן רב בקריאת חוקי המשחק ובגילום דמויות, וזה הותיר בי רושם גדול מאוד".  הוא מספר כי מדובר בפרויקט הראשון שהוא יצר נטו בשביל עצמו בשנים האחרונות, בשם האמנות מה שנקרא, ולא כדי למכור אותו או לבקשת לקוח מסוים.

אמנות, אמנות, אבל בואו נדבר במספרים: ציור הקיר משתרע על פני רוחב בן 75 אינצ'ים ואורך בן 90 אינצ'ים. לטובת הציור הרשברגר השתמש ביותר מ-50 אלף לבני לגו ב-20 צבעים שונים. במשך 60 יום הוא עבד על הציור בסלון ביתו, וכשהוא סיים, לבסוף, לקח לו שש שעות להתקין את הציור המוגמר על הקיר. לבחור הזה יש יכולת התמדה וסף סבלנות ממש רציניים!  אגב, הוא מעדיף לא לספר כמה עלה לו להכין ציור מכמות כה גדולה של חלקים…

מומלץ מאוד לבקר באתר של האמן כדי להיחשף לעוד דברים מגניבים שהוא מפסל ויוצר עם לגו. ניכר שהוא ניסה לבנות את מגדל אייפל מחדש מלגו ואפילו להכין עוגות חתונה ממש לא אכילות, אבל כל כך יפות שמישהו עוד עלול לתת ביס.

ציורים ופתקים

מה עושים כשמנהלת המשרד מזמינה בטעות כמות ממש גדולה של חבילות פוסט-איט (אותם דפי ממו שניתן להדביק במקומות אסטרטגיים) וקירות המשרד מאיימים להדביק אתכם באפרוריותם? מעצבים מחדש את הקירות עם ציורי קיר בדמויותיהם של גיבורי-על אהובים, העשויים מדפי ממו.

קבוצה של עובדים במשרד בעל קירות עירומים ביקשו לעצב מחדש את סביבת העבודה שלהם. בעזרת 8,024 פתקיות פוסט-איט ומספר עובדים שהתנדבו להגיע למשרד בסוף השבוע, הם "ציירו" לאורך הקירות סדרת ציורי קיר של גיבורי-על וגיבורי קומיקס מפורסמים. בין המצוירים: ספיידרמן, סופרמן, באטמן ועוד דמויות שכיף לראות מתנשאות מעל עמדות העבודה. בריאיון לאתר הפופולארי BuzzFeed אמר העובד שיזם את הפעילות:  "זה חשוב שלא תשנא את סביבת העבודה שלך, ואם יש לך הזדמנות לשנות אותה, תעשה את זה!". אולי סביבת העבודה לא נראתה משהו מקודם, אבל ניכר שהבוס ממש אחלה אם הוא הסכים שהעובדים ידביקו אלפי פתקים על הקירות.

רק אל תשכחו שאפשר תמיד לפנות למישהו כמו אבי בליטשטיין, אמן ציורי קיר שיקשט לכם את הבית, המשרד או את הקיר בחוץ בכל ציור שתחפצו.

כתיבת תגובה